Bazénová piesková filtrácia

Bazénová piesková filtrácia

Piesková filtrácia cirkuluje vodu v bazéne a pomocou filtračnej náplne zachytáva nečistoty. Piesková filtrácia je zložená z filtračnej nádoby, bazénového čerpadla, ovládacieho ventilu a vnútornej pieskovej náplne. Bazénové čerpadlo saje vodu z bazéna, ktorú následne pretláča cez filtračnú nádobu s pieskom. Pri priechode filtrovanej vody je voda zbavená mechanických nečistôt a vytláčaná cez bazénové trysky späť do bazéna.

Veľkou výhodou pieskovej filtrácie je možnosť vyčistenia piesku spätným preplachom pomocou ovládacieho ventilu. Pri spätnom preplachu tlak vody odstráni všetky zachytené nečistoty a piesková filtrácia môže znova pracovať na plný výkon. Dobrým pomocníkom, ktorý určuje kedy je potrebné filtráciu prepláchnuť je manometer, ktorý sníma tlak vo vnútri filtračnej nádoby. Zvýšenie tlaku na manometri značí zanesenie filtračného piesku a nedostatočný výkon filtrácie.


Preplach pieskovej filtrácie

Vždy, keď manometer detekuje zvýšený tlak vo filtrácii je potrebné vykonať spätný preplach.

  • Vypnite filtráciu a ovládací ventil dajte do polohy „ Pranie“
  • Zapnite filtráciu a preplachujte 1 – 3 minúty
  • Vypnite filtráciu a ovládací ventil otočte do polohy „ Dopieranie“
  • Zapnite filtráciu a dopierajte približne 20 sekúnd potom filtráciu vypnite
  • Ovládací ventil otočte do polohy „ Filtrácia“  a zapnite filtráciu

Nikdy neotáčajte ovládacím ventilom, ak je filtrácia v činnosti. Môže dôjsť k poškodeniu vnútorných tesnení náhlym zvýšením tlaku.

Bazénové pieskové filtrácie
Piesková filtrácia ECO 30

Piesková bazénová filtrácia Speed Clean ECO s výkonom 3,8 m3 je určená pre všetky typy bazénov do objemu vody 19 m3. Filtrácia je osadená čerpadlom a ovládacím ventilom.

Piesková filtrácia spead clean

Piesková bazénová filtrácia Speed Clean 400 s výkonom 6,6 m3 je určená pre všetky typy bazénov do objemu vody 33 m3. Filtrácia je osadená čerpadlom a ovládacím ventilom.

Piesková filtrácia KIT 380

Piesková bazénová filtrácia KIT 380 s výkonom 6 m3 je určená pre všetky typy bazénov do objemu vody 30 m3. Filtrácia je osadená čerpadlom a ovládacím ventilom.

Piesková filtrácia bilbao 400

Piesková bazénová filtrácia Bilbao 400 s výkonom 6 m3 je určená pre všetky typy bazénov do objemu vody 30 m3. Filtrácia je osadená čerpadlom a ovládacím ventilom.