Bazénová kartušová filtrácia

Bazénová kartušová filtrácia

Kartušová filtrácia pre menšie, najmä nadzemné bazény. Kartušová filtrácia čistí vodu v bazéne pomocou vstavanej kartušovej vložky, ktorá má vysokú schopnosť zadržať aj tie najmenšie nečistoty. Výkon kartušových filtrácií je spravidla od 2 – 6 m3 za hodinu. Z toho dôvodu sa odporúča, aby bola filtrácia umiestnená čo najbližšie k bazénu. Docieli sa tým najvyšší filtračný výkon.

Pripojenie kartušovej filtrácie k bazénu je jednoduché. Filtráciu je možné pripojiť pomocou pružných bazénových hadíc a svoriek. Pre pripojenie kartušovej filtrácie sa využívajú klasické hadice pre bazénové vysávače. Rozmer hadíc je potrebné zvoliť podľa výkonu filtrácie 32 alebo 38 mm.


Použitie kartušovej filtrácie

Čas, za ktorý by mal filter prefiltrovať vodu v bazéne, je daný zaťažením bazéna a počasím. Pri kartušových filtráciách platí tiež zásada prefiltrovať bazén aspoň raz za 5 hodín. Zistite si objem vody v bazéne a podľa toho upravte filtračný čas. Pravidelne čistite kartušovú vložku, dosiahnete tým maximálny výkon. Filtračnú vložku stačí opláchnuť vlažnou vodou a kefkou odstrániť zachytené nečistoty.

Každé ďalšie zariadenie, ktoré je zapojené do cirkulácie kartušovej filtrácie znižuje jej výkon. Ak sa rozhodnete ku kartušovej filtrácii pripojiť napríklad solárny ohrev, je potom potrebné dbať najmä na minimálne požiadavky prietoku daného ohrevu. Snažiť sa o čo najkratšiu vzdialenosť osadenia ohrevu od filtrácie a bazéna.

Bazénové kartušové filtrácie
Závěsná kartušová filtrácia

Závesná kartušová filtrácia pre nadzemné bazény s plechovou stenou. Filtrácia s vstavaným čerpadlom 220V / 20 W a vnútornou kartušovou vložkou.

Kartušová filtrácia 2 m3 / hod

Kartušová filtrácia s výkonom 2 m3 za hodinu je vhodná pre nadzemné bazény všetkých typov s objemom 10 – 15 m3. Kartušové filtrácie nájdete v obchode www.predajbazenov.sk.

Kartušová filtrácia 3,7  m3 / hod

Kartušová filtrácia s výkonom 3,7 m3 za hodinu je vhodná pre nadzemné bazény všetkých typov s objemom 15 – 20 m3. Kartušové filtrácie nájdete v obchode  www.predajbazenov.sk.

Kartušová filtrácia 5,7  m3 / hod

Kartušová filtrácia s výkonom 5,7 m3 za hodinu je vhodná pre nadzemné bazény všetkých typov s objemom 20 m3. Kartušové filtrácie nájdete v obchode www.predajbazenov.sk.